Bytový dům Pod Chvalovkou

Bytový projekt Bernáčkova – II. etapa

Lokalita: Brno - Dolní Heršpice
Předpokládaný termín dokončení:


Nízkoenergetický bytový projekt Bernáčkova - II. etapa umístěný uprostřed zeleně za IKEA Brno nabízí moderní, kvalitní a nízkoenergetické bydlení v přírodní lokalitě na okraji města Brna.

Lokalita se vyznačuje jak těsným kontaktem s přírodou s tokem řeky Svratky a cyklistickou stezkou Brno-Vídeň, tak i všemi výhodami blízkosti významných obchodních brněnských center IKEA, AVION SHOPING PARK a OLYMPIA. Leží v blízkosti řeky a má vybudovanou protizáplavovou ochranu.

Umístění lokality je charakterizováno výbornou dostupností centra Brna i důležitých komunikací s návazností na dálniční síť. Velkou výhodou v porovnání s jinými bytovými projekty na okraji Brna je občanská vybavenost, komplexnost služeb a bohaté kulturní a sportovního vyžití přímo v lokalitě.

Jednotlivé objekty jsou umístěny do L a mají pouze 4 podlaží. Uvnitř je vytvořen zelený vnitroblok. Byty jsou obsluhovány vnitřními uzavřenými schodišti, bytové domy jsou postaveny nejmodernější sendvičovou technologií. Dopravu tvoří pouze obyvatelé bytů v 1. a 2. etapě, zokruhování je zajištěno zcela novou místní komunikací s venkovním parkováním. Vnitřní garážová stání jsou na úrovni polozapuštěného podzemního podlaží, součástí bytů je vždy balkon nebo prostorná terasa.

Byty na 1.NP jsou umístěny na úrovni mezipodesty, tj. min.1,5m nad okolním terénem. Spodní část domu tvoří polozapuštěné patro s vchodem, parkováním a sklepními kójemi. Všechny byty jsou ochráněny před případnou záplavou moderní betonovou protipovodňovou ochranou s uzávěrami příjezdových komunikací do vnitrobloků domů (jedinečná úprava v rámci města Brna).

URL: http://www.byty-bernackova.cz
Developer: OXES Heršpice, s. r. o.

Lokalita

Vizualizace / fotografie: