Pod Zaječí horou

Polyfunkční dům na Starém Brně

Lokalita: Brno - střed
Předpokládaný termín dokončení: 2Q/2018


Tak je nazvána dostavba proluky při ulici Hybešova. Městská část Staré Brno se nachází v samém srdci historického centra města Brna. Danou lokalitu ocení především ti, kdo touží po pohodlném bydlení v centru dění s nezaměnitelnou atmosférou staré městské architektury v dosahu městských parků, kulturních památek a bohatého společenského života.

Nově navržený objekt jak výškově, tak architektonicky doplňuje zástavbu v ulici Hybešova. Navržená fasáda do ulice Hybešova svým vzhledem určuje tvář celého domu.

Polyfunkční dům má dva bloky označené v projektu jako část „A“ a část „B“. V části „A“, která je situována při ulici Hybešova je navrženo 8 ateliérů dispozičně řešených jako 1+kk, které jsou určeny ke komerčnímu využití, 4 bytové jednotky dispozičně řešené jako 2+kk , 1 bytová jednotka dispozičně řešená jako 1+kk a obchodní prostor, který je umístěn v prvním podlaží.

V části „B“, která je posazena více do vnitrobloku je navrženo 9 bytových jednotek dispozičně řešených jako 3+kk a 1 bytová jednotka dispozičně řešená jako 1+kk. V 1.podzemním podlaží jsou umístěny prostory ke skladování - sklepní boxy, garáže a technické zázemí domu.

Obě části polyfunkčního domu mají jedno podzemní podlaží a pět nadzemních podlaží, kdy páté podlaží je ustupující. Části „A“ a „B“ jsou propojeny v 1.podzemním podlaží jsou zde umístěny vstupy do jednotlivých objektů. Prostor, který spojuje oba objekty je využit k parkování automobilů budoucích vlastníků bytových jednotek. Tento prostor je chráněn vegetační střechou na které se nachází terasy přilehlých bytových jednotek.

Každá bytová jednotka má balkon nebo terasu orientovanou do vnitrobloku. Každé podlaží v příslušné částech polyfunkčního bytového domu je propojeno železobetonovým dvouramenným schodištěm a osobním výtahem.

Část podzemního podlaží, které tvoří spojovací krček mezi částí „A“ a částí „B“ je určena k parkování osobních automobilů vlastníků bytových a nebytových jednotek. V 1. podzemním podlaží objektu „B“ se nachází 3 samostatné garáže. V dvorním traktu na pozemcích, které náleží k bytovému domu jsou venkovní parkovací místa. Ke každé jednotce je rezervováno jedno parkovací místo, které je součástí ceny bytu.

V podzemním podlaží části „B“ jsou sklepní kóje. Velikost je od 1,60 m2 do 2,73 m2. Cena je 30 250,- Kč /m2 včetně DPH.

Třída energetické náročnosti budovy je C.

URL: http://www.netdevelopment.cz/bin/developersky_detail?typ=bytovy;projekt_id=40
Developer: NET Development

Lokalita

Vizualizace / fotografie: